Zlatá srnčí trofej 2011

21. 5. 2011

17

Uplynul rok a opět se blížila tolik očekávaná chvíle, kdy se měli členové Mysliveckého kroužku Dolní Dobrouč zúčastnit soutěže pro mladé myslivce a mládež s kladným vztahem k přírodě, Zlaté srnčí trofeje. Kluci celý rok pilně studovali vše, co se týkalo myslivosti, botaniky, zoologie, ekologie a dalších příbuzných oborů, a nyní měli prokázat své znalosti.

V sobotu 21. května 2011 jsme vyrazili směr Choceň. V nedaleké obci Bošín, přesněji v Přírodní rezervaci Bošínská obora, nás hned po ránu vlídně přivítali pořadatelé soutěže. Hned po příjezdu jsme byli okouzleni krásným prostředím, především majestátnými duby, které rostly po celé rezervaci.

Po krátkém úvodním slovu pořadatelů začalo soutěžní klání. První disciplínou byla stejně jako v loňském roce lovecká kynologie. Soutěžícím se představilo patnáct plemen loveckých psů. Pro odlehčení situace se do soutěže dostalo i nejběžnější české plemeno, domácí voříšek. Po této disciplíně následovalo poznávání rostlin, zoologie, myslivecké tradice, lovectví, ekologie a základy první pomoci. Samozřejmě nechyběly ani vědomostní testy. Mimosoutěžní disciplínou byla i střelba ze vzduchovky, která byla na konci vyhlášena samostatně.

Naši svěřenci procházeli celou soutěží s nadšením a jistotou, protože věděli, že jsou na ni dobře připraveni. Již kolem oběda měli kluci za sebou všechny disciplíny a netrpělivě očekávali vyhlášení výsledků. Po výborném obědě, který pro soutěžící připravili pořadatelé, se zkušební komisaři pustili do sčítání výsledků.

Konečně nastala ta dlouho očekávaná chvíle a po slavnostní fanfáře přistoupili pořadatelé k samotnému vyhlášení. V kategorii A (žáci 1. – 5. tříd organizovaní v mysliveckých kroužcích) jsme tedy měli 2 želízka v ohni. Vojta Svoboda a Pavel Toman prokázali vynikající znalosti a umístili se na krásném 4. a 6. místě z celkového počtu 29 soutěžících. V kategorii B (žáci 6. – 9. tříd organizovaní v mysliveckých kroužcích) soutěžil David Toman, který za sebou nechal všechny ostatní soutěžící a obsadil vysněné první místo.

Všichni soutěžící obdrželi věcné dary pro vzpomínku na příjemně prožitý den a David si vybojoval poukaz na letní tábor v Bílých Karpatech a pohár pro vítěze.

Toho dne jsme odjížděli z Bošínské obory s dobrým pocitem. Věříme, že jsme dobře reprezentovali ZŠ Dolní Dobrouč i místní myslivecké sdružení, jež nás vždy ochotně podporují. Na závěr zbývá poděkovat pořadatelům za výbornou organizaci a doufat, že i v příštím ročníku dosáhneme dobrých výsledků.napsal: Láďa
Článek 17
Seznam článkůMyslivecký kroužek


Dolní Dobrouč


Menu:
Co se děje v přírodě
Dnes je 21.10.2018,
to znamená, že:
 • Starší srnci shazují paroží
 • Probíhá daňčí říje
 • Naposled vložené...
  Můj strom
  Myslivecká mluva -...
  Myslivecká mluva

  Jak vyrobit vánoční...
  Setkání s mláďaty

  Šelmy
  Sršeň obecná -...

  Vzkaz pro členy:
  Tento týden kroužek odpadá.
  Archiv vzkazů
  Právě se nacházíte: Hlavní stránka >> Pro členy >> Zažili jsme >> Článek 17 Stránky jsou optimalizovány pro Mozila Firefox, v ostatních prohlížečích se nemusejí zobrazovat správně. created by: Zdeněk Plíva
  plivazdenek@gmail.com

  „Zamilovat se do sebe - to je románek na celý život.“ Oscar Wilde
  0.014929