Výlet do ekocentra

12. 5. 2012

22

Výlet do Ekocentra Pasíčka zorganizoval Okresní myslivecký spolek Ústí nad Orlicí pro děti z mysliveckých kroužků v našem regionu. Mohli jsme se proto těšit, jak na samotný výlet, tak na setkání s dětmi a vedoucími z kroužků z Bystrce, Horní Čermné, Říček a Sloupnice.

Autobus, který nás měl do ekocentra dopravit, nejprve vyzvedával všechny účastníky výletu na předem stanovených místech. Před základní školu v Dolní Dobrouči žlutý autobus značky Mercedes zastavil v 8:30, tak jak bylo dohodnuto. Po nastoupení a přivítání se s ostatními cestujícími jsme pokračovali na poslední dvě nástupní místa, aby naše sestava byla kompletní. Cílem naší cesty byla Záchranná stanice a ekocentrum Pasíčka vzdálená asi 10 km od Skutče.

Po příjezdu nás přivítal zaměstnanec ekocentra a provedl nás expoziční částí, kde jsou umístěny voliéry s trvale postiženými zvířaty, jejichž hendikep jim neumožňuje návrat do volné přírody. Prohlídku jsme bohužel museli absolvovat schováni pod deštníky či pláštěnkami, protože pršet začalo již při cestě do ekocentra a zatím to nevypadalo, že by se mělo počasí umoudřit. Nejprve jsme procházeli kolem voliéry s drobným zpěvným ptactvem, naproti jsme viděli obě naše kuny a pak jsme pokračovali kolem voliér s dravci a sovami. Dále tu měli všechny naše krkavcovité ptáky a z ostatních šelem lišky, jezevce, psíky mývalovité a dokonce jednoho rysa. Po skončení komentované prohlídky jsme si dali svačinu v dřevěném altánu, kde byla možnost zakoupit si i nějaké suvenýry, jako třeba pohlednice se zvířaty, které jsou zde ubytovány. Po svačince jsme se šli podívat k výběhu s tlupou divokých prasat, což byli poslední svěřenci zdejší stanice, které jsme zde navštívili.

Cesta zpět nám už utekla rychle a kolem poledne nás autobus dovezl domů. Takže přesně včas k obědu. Za zorganizování tohoto výletu bychom chtěli poděkovat Okresnímu mysliveckému spolku Ústí nad Orlicí.napsal: Zdeněk

fotografie: archiv ekocentra Pasíčka
Článek 22
Seznam článkůMyslivecký kroužek


Dolní Dobrouč


Menu:
Co se děje v přírodě
Dnes je 21.10.2019,
to znamená, že:
 • Starší srnci shazují paroží
 • Probíhá daňčí říje
 • Naposled vložené...
  Můj strom
  Myslivecká mluva -...
  Myslivecká mluva

  Jak vyrobit vánoční...
  Setkání s mláďaty

  Šelmy
  Sršeň obecná -...

  Vzkaz pro členy:
  Příští schůzka bude 2. 11.
  Archiv vzkazů
  Právě se nacházíte: Hlavní stránka >> Pro členy >> Zažili jsme >> Článek 22 Stránky jsou optimalizovány pro Mozila Firefox, v ostatních prohlížečích se nemusejí zobrazovat správně. created by: Zdeněk Plíva
  plivazdenek@gmail.com

  0.018418