Činnost kroužku

Hlavní náplní tohoto kroužku je naučit děti, jak se mají chovat v přírodě a jak na věci živé i neživé nahlížet, aby odhalili co nejvíce z jejich tajemství. Rádi bychom, aby z našich členů vyrostli lidé, kteří pobyt v přírodě nebudou vnímat, jako jim poskytovanou standardní službu, kde je všechno podřízeno jejich rozmarům, ale by si uvědomovali, že do ní vstupují pouze jako hosté.

Nejčastějším programem schůzek jsou tedy vycházky do přírody v okolí klubovny. V zimním období to zpravidla bývají návštěvy krmelce, který jsme s členy kroužku vyrobili za účelem přikrmování zvěře. V tuto dobu také přikrmujeme zpěvné ptactvo v blízkosti klubovny. Sněhová pokrývka je také ideální pro zkoumání stop zvěře. Mimo krmelce jsme v kroužku již zhotovili zásyp pro bažanty a celkem 13 ptačích budek pro sýkorky, které jsme v předjaří rozmístily v krajině. Ty nám později připravily pěkné chvíle při pozorování sýkor, krmících svá mláďata v době hnízdění. Při jejich podzimním čištění, jsme zjistili, že téměř všechny byly obsazeny sýkorou koňadrou nebo sýkorou modřinkou a v jedné jsme nalezli překvapený párek plchů lesních. Dále jsme také podnikli dvě rybářské výpravy k mysliveckému rybníčku, kde se nám podařilo chytit několik karasů, které jsme vypustili do jezírka na školní zahradě. Kromě pěších výprav v okolí klubovny, jsme již podnikli několik výletů, jako například k Lanškrounským rybníkům za účelem pozorování vodního ptactva, do obůrky s černou zvěří v Hnátnici a do muzea Ve dvoře v Letohradě na stálou expozici preparovaných savců a ptáků. A pokud nejsme venku, například za nepřízně počasí, věnujeme se teoretické části náplně kroužku, kde se učíme poznávat věci, s kterými se můžeme v přírodě setkat.

Myslivecký kroužek


Dolní Dobrouč


Menu:
Co se děje v přírodě
Dnes je 21.10.2019,
to znamená, že:
 • Starší srnci shazují paroží
 • Probíhá daňčí říje
 • Naposled vložené...
  Můj strom
  Myslivecká mluva -...
  Myslivecká mluva

  Jak vyrobit vánoční...
  Setkání s mláďaty

  Šelmy
  Sršeň obecná -...

  Vzkaz pro členy:
  Příští schůzka bude 2. 11.
  Archiv vzkazů
  Právě se nacházíte: Hlavní stránka >> O kroužku >> Činnost kroužku Stránky jsou optimalizovány pro Mozila Firefox, v ostatních prohlížečích se nemusejí zobrazovat správně. created by: Zdeněk Plíva
  plivazdenek@gmail.com

  0.014545